close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • Narody Zjednoczone oferują atrakcyjne stanowiska pracy dla doświadczonych specjalistów oraz dla młodych ambitnych absolwentów, poszukujących ścieżek kariery w pełnym wyzwań środowisku międzynarodowym.

   

  Wszystkie ogłoszenia o naborach na stanowiska oraz informacje o procedurze ubiegania się o nie znajdują się

  na stronie:

   

  http://careers.un.org/lbw/Home.aspx

   

   

  Obok głównej siedziby Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, Sekretariat NZ posiada również swoje biura w wielu innych miejscach na świecie m.in. w Addis Abeba, Bangkoku, Bejrucie, Genewie, Nairobi, Santiago i Wiedniu. Międzynarodowe Trybunały Karne dla byłej Jugosławii i Ruandy znajdują się w Hadze (Holandia) i w Aruszy (Tanzania).

   

   

   

  Sekretariat Organizacji Narodów Zjednoczonych zatrudnia profesjonalistów z następujących dziedzin:

   

   

  • Administracja

  • Ekonomia

  • Elektroniczne przetwarzanie danych

  • Finanse

  • Języki obce  

  • Kwestie prawne i protokolarne  

  • Biblioteka

  • Informacja publiczna  

  • Rozwój społeczny  

  • Statystyka

  Sekretarz Generalny NZ zachęca kobiety do udziału w konkursach o pracę, aby w długoterminowej perspektywie doprowadzić do zrównoważenia poziomu zatrudnienia obu płci w Organizacji.

   

   

  Jak dostać pracę w NZ

   

  Zainteresowani pracą w NZ mają możliwość wzięcia udziału w organizowanym rokrocznie egzaminie Young Professional Programme (dla osób poniżej 32 roku życia), którego zdanie kwalifikuje do otrzymania kontraktu na 2 lata z możliwością przedłużenia.

   

  Natomiast dla stanowisk związanych z tłumaczeniami istnieją osobne egzaminy językowe (http://www.unlanguage.org/LE/Tips/Interpreters/default.aspx).

   

  Ponadto istnieje możliwość starania się o stanowiska średniego i wyższego szczebla aplikując na poszczególne ogłoszenia. Sekretarz Generalny ONZ promuje politykę zwiększenia liczby kobiet przede wszystkim na wyższych stanowiskach.

   

  Tu znajdziecie Państwo przewodnik o karierze w ONZ (materiał DESA)

   

  Praca w misjach pokojowych

   

  Obok pracy w biurach i agendach ONZ istnieje również możliwość ubiegania się o stanowiska specjalistyczne i menedżerskie w misjach pokojowych na świecie. Obecnie działa 14 misji pokojowych oraz jedna specjalna misja pokojowa w Afganistanie (więcej informacji na temat misji pokojowych: https://www.un.org/en/peacekeeping/).

   

  Osoby spoza systemu NZ mogą wysyłać szczegółowe Curriculum Vitae, lub wypełnić specjalny formularz ONZ. Więcej informacji o pracy w misjach pokojowych: https://www.un.org/en/peacekeeping/about/work.shtml

   

  Poszukiwani są specjaliści z następujących dziedzin:

   

  - inżynieria lądowa,

   

  - obserwacja wyborów,

   

  - elektroniczne przetwarzanie danych,

   

  - administracja cywilna i sądownicza,

   

  - prawa człowieka,

   

  - pomoc humanitarna,

   

  - gender,

   

  - kwestie prawne,

   

  - logistyka,

   

  - kwestie polityczne,

   

  - przetargi,

   

  - informacja publiczna.

   

   

  Sekretarz Generalny NZ zachęca kobiety do udziału w konkursach o pracę, aby w długoterminowej perspektywie doprowadzić do zrównoważenia poziomu zatrudnienia obu płci w Organizacji.

   

  Szczegółowe informacje dot. zatrudnienia w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku znajdują się pod wskazanym linkiem:

  http://www.nowyjorkonz.msz.gov.pl/pl/p/nowyjorkonz_us_s_pl/polska_w_onz/praca_w_onz/

   

  Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną MSZ poświęconą karierze w instytucjach i organizacjach międzynarodowych (http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/kariera_organizacje_miedzynarodowe/zatrudnienie_w_org_miedzynarodowych/zasady_naboru/organizacja_narodow_zjednoczonych;jsessionid=6462CE12A85B5E708B2FCBDFA269D2D1.cmsap6p

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: