close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 stycznia 2018

  Polska w ramach swojej obecności w Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłu UNIDO przekazuje dobrowolne wpłaty na realizację projektów pomocowych w krajach potrzebujących wsparcia w prowadzonej polityce przemysłowej.

  Przykładem takiego zrealizowanego z sukcesem projektu jest „Enhancing Local Manufacturing Capacity of Solar Thermal Energy Systems in the Republic of Moldova”, który został w 84% sfinansowany przez Polskę. Jego łączna wartość to prawie 250 tys. EUR.

  Informację na ten temat UNIDO zamieściło w formie głównego banneru na swojej stronie internetowej www.unido.org   wyświetlanego przez cały tydzień od 29 stycznia do 4 lutego 2018 r.  pt.:  „Greening Moldova’s energy production”. Jest to link do całościowej informacji wraz z filmem wideo na temat ww. projektu.

  Zawarta jest w nim obszerna relacja o polskim udziale w projekcie i wskazanie, że cztery nowe panele słoneczne wyprodukowane przez mołdawską firmę JSC Raut na bazie technologii i urządzeń dostarczonych przez Polskę rozpoczęły właśnie pracę w Ogrodzie Botanicznym w Kiszyniowie. Zainstalowane urządzenia redukują znacząco zużycie energii potrzebnej do wytworzenia ciepłej wody użytkowej.

  Zamieszczony banner na stronie www.unido.org  jest potwierdzeniem, że polskie programy pomocowe cieszą się w UNIDO dużym uznaniem.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: