close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 stycznia 2018

  Ambasador Adam Bugajski jako Przewodniczący procesu przeglądu Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT) przeprowadził w dniach 18 i 19 stycznia w Wiedniu konsultacje z grupami regionalnymi systemu ONZ. Konsultacje obejmowały: Grupę Wschodnią (do której należy Polska), Grupę Zachodnią, Grupę Państw Niezaangażowanych (NAM) oraz wyspecjalizowaną w pokojowym wykorzystaniu energii jądrowej grupę państw ONZ – Vienna Group of 10.

  Ambasador Bugajski przedstawił ocenę swych konsultacji jakie dotychczas przeprowadził z licznymi państwami i grupami państw oraz nakreślił cykl przygotowań do II sesji Przygotowawczej NPT, która pod polskim przewodnictwem odbędzie się w dniach 23 kwietnia
  – 4 maja 2018 roku w Genewie. Poinformował również wraz z przedstawicielami UNODA o proceduralnych przygotowaniach do sesji w Genewie.

   

  Stały Przedstawiciel odniósł się również do wystąpienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy na sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ w dniu 18 stycznia w Nowym Jorku, poświęconej nieproliferacji broni masowego rażenia, podczas którego Prezydent Duda podkreślił znaczenie Traktatu NPT dla bezpieczeństwa globalnego oraz procesów rozbrojenia i nieproliferacji.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: