close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 27 listopada 2017

  Stały Przedstawiciel RP w Wiedniu, Ambasador Adam Bugajski przeprowadził w dniach 21-23 listopada br. w Tokio i Pekinie szereg konsultacji związanych ze sprawowaniem funkcji przewodniczącego II sesji przygotowawczej do Konferencji Przeglądowej Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT) w 2020 roku. Sesja przygotowawcza pod polskim przewodnictwem odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2018 roku w Genewie.

  Podczas pobytu w Japonii, Ambasador Bugajski przeprowadził konsultacje z dyrektorem generalnym ds. kontroli zbrojeń i nieproliferacji w MSZ Japonii Tomoyuki Yoshidą, uczestniczył w kolacji wydanej przez wiceministra SZ Japonii i członka Izby Reprezentantów Mitsunari Okamoto oraz odbył spotkanie z członkinią Izby Radców z ramienia LDP  Kuniko Inoguchi, która była uprzednio ambasadorem Japonii przy Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie. Udzielił ponadto wywiadu agencji Kyodo oraz wystąpił z wykładem ws. znaczenia traktatu NPT dla bezpieczeństwa globalnego na uniwersytecie Takushoku w Tokio.

   

   

  W Pekinie w dniu 23 listopada br. Ambasador A. Bugajski przeprowadził konsultacje z dyrektorem generalnym ds. kontroli zbrojeń i nieproliferacji w MSZ ChRL Wang Qunem oraz odbył spotkanie z chińskimi ekspertami skupionymi wokół China Arms Control and Disarmament Association z udziałem m.in. dyrektora Zhang Changa z chińskiego MSZ oraz profesora Fan Jishe dyrektora studiów strategicznych IAS CASS.

  Tagi: NPT

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: